Začali sme hľadať novú Miss Slovensko: Na kastingoch to tento rok praskalo vo švíkoch!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Zisk prestížneho titulu Miss Slovensko láka postupom času čoraz viac dievčat a inak to nebolo ani tento rok. Dievčatá vo veku od 18 do 24 rokov prišli skúsiť svoje šťastie na regionálne kastingy, ktoré sa uskutočnili v Košiciach, v Žiline, v Banskej Bystrici a v Bratislave. Prísnemu oku poroty sa ukázali stovky dievčat, ktoré sa najprv predviedli v civilnom oblečení, následne absolvovali promenádu v plavkách a tie najlepšie sa dostali aj na osobné pohovory. Zo všetkých kastingov a z online prihlášok postúpilo do neverejného semifinále  82 dievčat z celého Slovenska. Z nich už o niekoľko dní vzíde finálová dvanástka.Kastingy hodnotím výborne. Teším sa z toho, že bol veľký záujem. Prišli kvalitné dievčatá, boli dobre pripravené. Tento rok sme pred kastingami dávali nástrelové rady, ako sa majú dievčatá na kasting pripraviť a teším sa z toho, že dievčatá to vážne čítali. Bolo to na nich vidieť a veľmi im to pomohlo,“ myslí si riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

Porota sa tento rok zhodla, že dievčatá chodia na kastingy čoraz lepšie pripravené. Krásna tvár a dobrá postava totiž na zisk korunky krásy nestačia. Medzi kritériá na posudzovanie totiž patrí aj kvalita vlasov, všeobecný prehľad, záľuby či komunikačné schopnosti. „Ja tento rok vyberám už 24-tú Miss Slovensko a nedá sa to porovnať, ako prichádzali na kastingy dievčatá pred tými dvadsiatimi rokmi a ako prichádzajú dnes. Vedia, čo sa od nich očakáva,“ povedal riaditeľ Oklamčák Production Jozef Oklamčák. Napriek tomu však existuje problém, s ktorým dievčatá bojujú rok čo rok. Ide o správne držanie tela a chôdzu. „Keby som mal hodnotiť pohyb ako chôdzu, tak to nie je úplne až také dobré, ako by som očakával. To čo potrebujem z nich vytiahnuť počas sústredení, to naozaj dokážem vytiahnuť. Najväčším nedostatkom je to, že nie sú príliš zvyknuté chodiť na lodičkách. Musí to byť vyslovene prirodzená súčasť ich oblečenia,“ dodal choreograf súťaže Peter Varady

Ďakujeme za vaše názory

Fotka